Bu kedinin yerinde insanda olabilirdi! Kalaycı'nın sözü askıda kaldı

Karaman’da sokak köpeklerinin kovaladıkları kediyi yakalaması ve boğmaları güvenlik kamerasına yansıdı. Sosyal medyada birçok kullanıcı "kedinin yerinde insanda olabilirdi" diyerek tepki gösterdi.

Bu kedinin yerinde insanda olabilirdi! Kalaycı'nın sözü askıda kaldı
19 Ocak 2021 - 12:01
Olay, dört gün önce sabaha karşı saat 03.00 sıralarında Hürriyet Mahallesi’nde yaşandı. Güvenlik kamerasının çektiği görüntülerde sokak köpeklerinden kaçan kedi, müstakil bir evin bahçesine girdi. Kedinin arkasından bahçeye giren beş köpek, yakaladıkları kediyi orada boğarak parçaladı. İsminin açıklamasını istemeyen ev sahibi, sabah işe gitmek için otomobilinin başına geldiğinde aracın yanında parçalanarak ölmüş kediyi bulduğunu ve güvenlik kamerası kayıtlarını izlediğinde kediyi köpeklerin öldürdüğünü gördüğünü söyledi.

SOKAK KÖPEKLERİ HALA TOPLATILMADI


Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı Mahalli İdareler Seçimi sürecinde belediye başkanı olduktan sonra Karaman’daki başıboş sokak köpeklerini “Patiler Köyü Projesi” adı altında 1 bölgede toplayacaklarını ve şehirde sahiplenilmemiş başıboş köpeklerin görülmeyeceğini söylemişti.


Bastıran kış mevsimiyle de aç kalan sokak köpeklerinin kediyi parçaladığı görüntüler dehşet verici olarak bulunurken sosyal medyada birçok kullanıcı “bu kedinin yerinde insanda olabilirdi” diyerek endişelerini paylaştı.

Seçildiği günden bu yana 2 yıl geçmesine karşın seçim adaylığı sürecinde verdiği sözlerin büyük kısmı askıda bekleyen Başkan Kalaycı’nın Patiler Köyü projesini de bir daha dillendirmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Yine sosyal medyada birçok kullanıcı ise sokaklarda gezen köpekler için “bunlar barınaktan mı salındı” sorusunu yöneltti.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Burak
  1 ay önce
  'Benim Aklım hep Karamandir' diyen ve sabahlara kadar fedakarca çalışan bir Başkan Savaş Bey varken bu tür art niyetli habercikler Savaş Bey ve ekibinin hizmet aşkını gölgeleyemez
 • İsmail güngören
  1 ay önce
  Herkes evde yemeklerini çöpe atacağına ekmekleri çöpe atacağına evinin önüne koysun ve bu hayvanlar aç kalmasın kimseye de zarar vermezler
 • Mine sahin
  1 ay önce
  Zembilli mahallesinde oturuyorum 5 köpek 6 yaşındaki oğluma saldırdı zor yetiştim defalarca belediyeyi aradım lütfen bu sorunu çözelim