• Reklam
Reklam

Yeni yılın ilk gününde İçişleri Bakanlığından "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi"

Karaman ile birlikte 81 ile talimat gönderildi. İçişleri Bakanlığı, 2020 yılının ilk gününde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nın imzası ile “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi” yayımladı.

Yeni yılın ilk gününde İçişleri Bakanlığından "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi"
01 Ocak 2020 - 14:07
 

81 il valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Sahil Güvenlik Komutanlığına gönderilen genelgede, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda yükümlülüğü bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile bu alanda görev alan kamu görevlilerinin sorumluluklarını gecikmeksizin yerine getirmeleri ve bu konuda topyekûn mücadele edilmesi gerekliliğinin önemine vurgu yapıldı.


KARAMAN'DA VAR !

Bakanlığın 81 ile gönderdiği genelgede, kadına yönelik şiddetle mücadele için atılacaklar sıralandı  Karaman ile birlikte 81 ile talimat gönderildiği öğrenildi. “2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında İçişleri Bakanlığı, valiliklerin ve kolluk birimlerinin görev ve sorumluğunda olan konularda mevzuatta verilen görev ve sorumlulukların gecikmeksizin uygulanması, alınan tedbirlerde etkinliğin ve kurumsal kapasitenin artırılması, koordinasyon ve işbirliğinin geliştirilmesi, ayrıca toplumsal farkındalığın artırılması istendi.

Ayrıca gönderilen genelge ile şiddet mağdurunun yaşam, fiziksel ve ruhsal vücut bütünlüğünün her şart altında korunması gerektiğinin net bir şekilde altı çizildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum