Yunus Emre Karamanlıdır

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, Yunus Emre'nin Karamanlı olduğunu anlatan bir video yayınladı.

07 Ocak 2021 - 10:34

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, Yunus Emre'nin Karamanlı olduğunu anlatan bir video yayınladı.


CHP Karaman İl Başkanlığı da UNESCO'nun 2021 yılını Yunus Emre yılı ilan etmesi sebebiyle Yunus Emre'nin Karamanlı olduğunu vurgulayarak tüm Karamanlıları Yunus Emre'ye sahip çıkmaya davet etti.


Başkan Kağnıcı;

"KARAMAN’LILAR DEFALARCA SÖYLEDİK YİNE TEKRAR EDİYORUZ.

Yunus Emre Karamanlıdır.


Unesco çalışmaları kapsamında Turizm Bakanlığımız ve Türk Tarih Kurumumuz başta olmak üzere bütün yetkili kurumlarımızı Yunus Emre’nin memleketi Karamanımıza davet ediyoruz. Çalışmalar Karaman’da yapılmalı ve sürdürülmelidir. Bilimsel boyutu ve tarihsel süreci Karaman’da gelişen bir durum için çalışmalar Karaman’dan başlamalı ve Karaman’dan devam etmelidir. Yunus Emre’ye hep birlikte başta Karaman Valimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere, bütün Karamanlılar, Karamanlı bürokratlar ve Karamanı yönetenler olarak sahip çıkmalıyız. Turizm Bakanlığının Unesco ile Eskişehir üzerinden yapmış olduğu çalışmalar kabul edilemez. Acilen müdahale edilerek çalışmalar Karaman’a alınmalıdır.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Hacı Bektaş-ı Veli’yi anma törenlerinde yapmış olduğu konuşmada Anadolu erenlerini yad ederken yıllardır Eskişehir tarafından sahiplenilmeye çalışılan Karaman’ımızın en önemli değerlerinden Yunus Emre’nin ismini “ Karaman’da Yunus Emre” diye ifade ederek Karaman’ımızın değerine sahip çıkmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemizin ve şehrimizin kültürel değerlerine önem vermekte, korunmaları ve tanıtımları için gereken çalışmaları yapmaktayız. Türkiye Yunus Emre’nin Karamanlı olduğunu bir kez de Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması ile duymuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Örgütü olarak gerekli adımların atılması için çalışmalarımızıbaşlatacağız.Saygılarımla." ifadelerine yer verdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum