TÜVTÜRK'ün yüksek muayene ücretleri vatandaşı çileden çıkardı

TÜVTÜRK'ün uyguladığı yüksek muayene ücretleri vatandaşın bütçesinde yangın çıkardı, muayene ücretlerine itiraz eden vatandaşlar yetkilileri göreve çağırdı.

TÜVTÜRK'ün yüksek muayene ücretleri vatandaşı çileden çıkardı
22 Temmuz 2020 - 17:16
    

Vatandaş peş peşe gelen zamlarla mücadele etmeye çalışırken bir vurgun da TÜVTÜRK'ten geldi. Şirketin tahsil ettiği muayene ücreti sürücüleri adeta bezdirdi. 


VATANDAŞIN CEBİNDEN 10 DAKİKADA 422 LİRA ÇIKIYOR

Aracı olan vatandaşların her 2 yılda bir yaptırmak zorunda olduğu araç muayenelerinde istenen fahiş ücret dudak uçuklattı. TÜVTÜRK'ün elinde olan araç periyodik bakımlarının fiyatı 422 lirayı bulunca vatandaş sosyal medyadan isyan etti. Binlerce vatandaş alınan ücretin haksız olduğunu dile getirirken yetkilileri göreve çağırdı.VATANDAŞ ADETA SOYULUYOR
Otomobillerde egzoz emisyon ölçümüyle birlikte muayene ücretleri 422 lirayı buldu. Muayene ücretleri otobüs ve kamyonlarda toplam  544 lira, traktör ve motosikletlerde ise muayene ücreti 174 lira olarak alınıyor. (milligazete.com.tr)


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kenan özgün
    4 ay önce
    Bir. Hafta oldu vize yaptıralı 2500lirayı buldu hiç birşey yokken ağır kusur dediler 2sene önce aynı agır kusur dediği yerlerden vizeyi geçmişti bu sene geçmediği söylediler resmen insanların cebini soyuyorlar