Reklam

Son dakika! Bakan tayin müjdesi verdi

Sağlık Bakanı Koca, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğinin müjdesini verdi.

Son dakika! Bakan tayin müjdesi verdi
16 Ocak 2020 - 18:17

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca milyonlarca kişinin beklediği açıklamayı yaptı.

Bakan Koca, yaptığı yazılı açıklamasında, sağlık çalışanlarının memnuniyeti yönünde önemli bir adım daha attıklarını vurgulayarak, "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarını söyledi.

"Sağlık çalışanlarımızın bize en çok talep ilettikleri konulardan biri olduğunu kaydeden Koca; eşlerin görev yeri değişikliği taleplerinde kıdem şartını kaldırdık. Böylece, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine grup ve kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk." değerlendirmesinde bulunan Koca, eşi kamu görevlisi olmayan tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı gibi stratejik personelin aile birliği mazeretine bağlı tayin talebinde bulunabilmesi için atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son dört yıl içinde 1140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını, son beş yıl içinde 1140 gün olarak revize ettiklerine değindi.''

      

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum