Mehmet Sami Şahin'in itirazı reddedildi

Mehmet Sami Şahin'in itirazı reddedildi

Mehmet Sami Şahin'in itirazı reddedildi
14 Eylül 2020 - 21:01 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 21:49
 

12 Eylül Cumartesi günü AK Parti Karaman Merkez İlçe 7. Olağan Kongresinde aday Mehmet Sami Şahin tarafından hazırlanan liste divan heyetinin tespitlerine göre reddedilmişti.

Gelişmeler üzerine açıklama yapan Mehmet Sami Şahin, itiraz edeceklerini söyledi.

İtiraz dilekçesini Karaman Adliyesinde bulunan Seçim Kuruluna veren Mehmet Sami Şahin'in itirazının kabul olmadığı öğrenildi.

Ak Parti kongresinde divana sunulan aday listesi neden kabul edilmedi?


Karaman Merkez İlçe Başkanı Feyzullah Tunç'un açıklaması şu şekilde;

Kongre esnasında tüm delege ve misafirlerin önünde divana sunulan aday listesinin bir tanesinde;  divan heyetinin tespitlerine göre .

- Delege  olmayan bir şahsın , aday teklif listesinde tüzüğe aykırı olarak imzasının olduğu tespit edildi .

- Aday teklif listesine imza atan birçok ismin hazirun listesinde imzasının olmadığı tespit edildi , yani bu şahısların stadyumda olmamasına rağmen imza atmış olmaları mümkün değildir , dolayısıyla imzaların onlara ait olmadığını gösterir.

- Aday teklif listesine imza atan iki kişi , ikişer defa ismi olmasına ve ikişer defa  imza atmasına rağmen atılan imzaların farklı olduğu tespit edildi. Merkez ilçe delege  listesinde bu isimlerden birer adet bulunmaktadır. Dolayısıyla bu iki kişiden bir tanesinin attığı iki imzanın farklı olması  imzanın bir tanesinin farklı bir kişi tarafından atıldığını göstermektedir.

- Ayrıca aday teklif listesine imza atan birden çok şahsın teklif listesindeki imzasıyla  hazirun listesindeki imzasının farklı olduğu tespit edilmiştir. Buda aday teklif listesindeki imzanın delegeye ait olmadığını göstermektedir.

- Aday teklif listesinde birden çok farklı şahsın isimleri karşısındaki imzanın aynı imza olduğu , dolayısıyla buradan birden çok kişinin yerine aynı kişinin imza attığı tespit edilmiştir.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum