Karaman'da tehlike çanları çalıyor! Kent kırmızıya bürünüyor...

Sağlık Bakanlığının ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında Karaman’da ki korona virüs tablosu 15 günde yeşilden kırmızıya dönüştü.

Karaman'da tehlike çanları çalıyor! Kent kırmızıya bürünüyor...
02 Eylül 2020 - 16:55
 

Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 salgınında riskli bölgeleri gösterdiği ‘hayat eve sığar’ mobil uygulamasında Karaman’daki değişim korkutuyor. Korona virüs yayılımını ve riskli bölgeleri gösteren uygulamada özellikle merkez mahallelerde 15 gün öncesi ve sonrası karşılaştırıldığında vaka sayılarının ciddi oranda arttığı görülüyor.

Merkezin yanı sıra ilçeler ve kırsal mahallelerde de vaka sayısının artığı Karaman’da bayram öncesi ve sonrası vaka sayılarında gözle görülür bir artışın olduğu görülüyor. Korona virüs yayılımın en çok son zamanlarda artan düğün, nişan gibi organizasyonların artması, sosyal mesafeye ve maske kuralına uyulmamasından kaynaklandığı düşünülüyor.


Ciddi oranda vaka sayılarının arttığı Karaman’da da Vali Alpaslan IŞIK başkanlığında toplanan il hıfzıssıhha kurulu da yeni tedbir kararları almıştı. Karaman'da kına, nişan ve sünnet törenlerinin tamamının yasaklanması ve düğünlerin nikâh şeklinde olması, oynama, klasik takı töreni vs. olmadan yapılması, düğünlerin 1 saatle sınırlandırılması, yiyecek içecek ikramlarının olmaması kararı alınmıştı.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum