Reklam

Karaman'da hırsızlık yapan çete yakalandı

Karaman'da polisin yaptığı takip sonucu çok sayıda şehirde hırsızlık yaptığı iddia edilen şebeke çökertildi.

10 Şubat 2020 - 11:57 - Güncelleme: 10 Şubat 2020 - 12:25
 

Karaman'da polisin yaptığı takip sonucu çok sayıda şehirde hırsızlık yaptığı iddia edilen şebeke çökertildi.

Şebeke üyesi 3'ü kadın 5 kişi sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Şebeke üyelerinin kartla kilitli olmayan kapıları açtığı ve evi hiç dağıtmadan, sadece içgüdüsel olarak altın olabilecek alanları kontrol ettiği ortaya çıktı.

 
Karaman'da Kırbağ Mahallesinde bir eve giren hırsızlar evden 1 altın bilezik çalarak evi hiç dağıtmadan kayıplara karıştı. Hırsızlık olayının ardından asayiş şubesine bağlı ekipler çalışma başlattı. Hırsızlık masası dedektifleri hırsızlığın yaşandığı bölgede ve şehir giriş çıkışında bulunan tüm mobese kameralarını tek tek inceledi. Ekipler hırsızlık olayını 3'ü kadın 5 kişinin gerçekleştirdiğini ve 06 DN 8104 plakalı otomobil ile kentten ayrıldıklarını belirledi.
 
Plaka tanıma sistemine aracın plakasını giren ekipler olayın ardından 3 gün sonra aynı aracın Mersin istikametinden yeniden Karaman'a girdiğini belirledi. Aracı takibe alan ekipler aracın etrafını sararak araç içerisindeki 3'ü kadın 5 kişiyi gözaltına aldı.
 
Gözaltına alınan Ebru B., Ömür P., Zeynel B., Seyfi P. ve Tülay P.'nin 3 gün önce Karaman'da hırsızlık yapan ve mobese kameralarına yakalanan kişiler olduğu belirlendi.
Araçta ve şüphelilerin üzerinde yapılan aramalarda yüzük, küpe, çeyrek altınlar ve motifli altın takılar ele geçirildi. Ele geçirilen malzemelerin ise Mersin'in Mut İlçesinde bir evden çalındığı belirlendi.
 
Gözaltına alınan şüphelilerin hepsinin hırsızlık olayından kaydı bulunduğu, Tülay P.'nin ise cezaevi firarisi olduğu, yiğenine ait sahte kimlik kullandığı ve hakkında 15 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu öğrenildi.
 
Asayiş şubesindeki işlemleri tamamlanan 3'ü kadın 5 şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şebeke üyelerinin kilitli olmayan kapıları kart marifeti ile açtığı ve girdikleri hiç bir evi dağıtmadıkları, kadınların sadece içgüdüsel olarak altın koyabilecekleri yerleri kontrol ettiği öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum