Reklam

Karaman'da asker uğurlamalarında pes dedirtecek görüntüler!

Korona virüs salgını nedeniyle Türkiye'de can kaybı hızla artarken, vaka sayısı da her geçen gün yükseliyor. Bu tablo endişe yaratırken, bugün akşam Karaman'da asker uğurlamalarında yaşananlar İçişleri Bakanlığı'nın 'sosyal mesafe' kuralına uyulmadığı görüldü.

30 Haziran 2020 - 22:19

Karaman Haber

Türkiye'yi de her geçen etkisi altına almaya başlayan korona virüs ile ilgili uzmanların ve yetkililerin 'sokağa çıkmayın' çağrısına rağmen, Karaman'da uyarıları dikkate almayan vatandaşlar, otogarlarda asker uğurladı. Asker uğurlamaları, bazı yerlerde ise polis müdahalesi ile karşılaştı.

Karaman Otobüs terminalinde toplanan yüzlerce vatandaş korona virüsü salgınını umursamadan asker uğurlamasına katıldı. Görüntülerde asker uğurlamasına katılanların herhangi bir önlem almadığı ve meşaleler yakarak yakın temastan kaçınmadıkları görülüyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VATANDAŞLARI HASSASİYETE DAVET ETTİ

Yurdun birçok kesiminde gerçekleşen asker uğurlamaları sosyal medyada tepkiye neden olurken İçişleri Bakanlığı da asker eğlencesi yapanlara uyarılarda bulundu.

İçişleri Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda, “Korona virüsün ülkemizde yayılmasını engellemek için uygulanan kurallardan SOSYAL MESAFE kuralını ASKER UĞURLAMALARI'nda da uygulamalıyız. Bu konuda hassasiyet göstermenizi rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

      

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları