Reklam

Karaman Belediyesinin Çevre Düzenleme Projesi Hız Kesmiyor

Karaman kent merkezinde yeşil alanların azalmasıyla birlikte, Karaman Belediyesi yeni çevre düzenleme projesi kampsamında çalışmalarına devam ediyor.

Karaman Belediyesinin Çevre Düzenleme Projesi Hız Kesmiyor
23 Mayıs 2020 - 13:02 - Güncelleme: 23 Mayıs 2020 - 13:16

Karaman Belediyesi ilk olarak uzun süredir kırık şekilde kullanılan ve değiştirilmeyen Aktekke Meydanındaki taşlar için harekete geçti. Meydanda bulunan taşlar bir yandan onarılırken, Aktekke Camisi çevresinde yer alan tarihi Süleyman Bey Hamamı etrafını yeşil bir alana kavuşturmak için ise çalışmalara başladı.

Karaman Belediyesi çalışmalarına kent merkezinde ağırlık verdi. Süleyman Bey Hamamı yanında bulunan boş araziye ne yapılacağı ise vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

BOŞ ARAZİYE NE YAPILACAK?

Ortalama 1100 Mt2 ye sahip olan alana Belediyenin çevre düzenlemesi kapsamında yeşil alan çalışması yapılacağı öğrenildi. Vatandaşın banklarda oturup stres atabilecekleri ve rahatça vakit geçirebilecekleri yaşam alanı kazandırılacak. Bunun yanında Kuğulu Park havuzunda deforme olan bölgeler tadilat edilerek yeniden eski güzelliği kavuşacak.

TUVALETLER TADİLAT EDİLECEK

Tuvaletlerdeki tüm tesisatların yenileneceği çalışmada, Cambaz Kadı Türbesi civarında ve Aktekke Meydanı’nda bulunan tuvaletlerin fayans, lavoba gibi ekipmanları da değiştirilerek çağdaş bir görünüme kavuşturulacak. İç ve dış yüzeyleri yenilenerek yeni bir imaja kavuşturulmayı hedeflenen tuvaletlerdeki çalışmalarda ise son aşamaya gelindi.

       

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum