Reklam

İstanbul'un zorunlu deprem sigortalılık oranı yüzde 67

İstanbul’daki konutların yüzde 67’si zorunlu deprem sigortası kapsamında bulunuyor. Bu çerçevede yüzde 33’lük kısmın ise halen zorunlu deprem sigortası bulunmamakta.

İstanbul'un zorunlu deprem sigortalılık oranı yüzde 67
29 Ocak 2020 - 17:18

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, “Türkiye genelinde zorunlu deprem sigortalılık oranı yüzde 54 seviyesinde bulunuyor. Mevcut olan 17 milyon 682 bin konutun 9.5 milyonu zorunlu deprem sigortası kapsamında bulunuyor. İstanbul'daki konutların ise yüzde 67'si zorunlu deprem sigortasına sahip. İstanbul'daki poliçe adedi de 2.5 milyona ulaştı” dedi.

Elazığ ve Malatya ile yeniden hatırladığımız deprem, akıllara zorunlu deprem sigortasını getiriyor. Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, Elazığ ve Malatya'daki hasar tespitlerine ilişkin bilgi verirken zorunlu deprem sigortasında merak edilenleri cevapladı. Depremin gerçekleştiği toplamda 41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ ve Malatya'da DASK ekipleri sahaya inerek hızla hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler'in verdiği bilgilere göre; Elazığ'da 123 bin konutun 43 bininde (yüzde 35), Malatya'da ise 165 bin konutun 63 bin tanesinde (yüzde 38) zorunlu deprem sigortası bulunuyor.

      

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum