Reklam

Diş Hastanesinde Sigara Keyfi!

Karaman Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi acil servis ünitesinde hastalar, muayene olmak için görevli memurların sigara keyfini beklemek zorunda kalıyor.

Diş Hastanesinde Sigara Keyfi!
01 Kasım 2020 - 14:04

Karaman Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi acil servis ünitesinde hastalar, muayene olmak için görevli memurların sigara keyfini beklemek zorunda kalıyor.


Haber sitemize gelen birçok ihbarda bazı hastalar gece diş ağrısıyla gelkdikleri Karaman Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi acil servis ünitesinde hastanenin boş olmasına rağmen hasta kaydı için bekletildiğinden şikayet etti.

Genelde hastane kapısından içeriye girerken memurun hastayı görmesine rağmen görmezden geldiklerini ve sigara keyfini devam ettirdiklerini belirttiler.

İçerideki doktorun dışarıda sigara keyfi yapan memurlara seslenmese halen bekletileceklerini söyleyen hastalar bu durumu herzaman yaşıyoruz dediler.

31 Ekim Cumartesi (1 Kasıma Bağlayan Gece) T.Ö isimli hasta yine diş ağrısı nedeniyle Karaman Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesi acil servis ünitesine gitti. Saat 23.50 sıralarında 3 Arkadaşı ile birlikte hastaneye giden T.Ö aynı sorunla karşılaştı. Dışarıda sigara içen memurlar hastanın içeriye girdiğini görmesine rağmen oturmalarına devam etti. Yaklaşık 5 dakika sonra memurun gelmediğini gören hasta doktora seslendi. Doktor dışarıya çıkıp memuru çağırdı. Hastanın yakınlarından M.K isimli vatandaş memura, ''Kusura bakmayın keyfinizi böldük'' demesi üzerine memurun yanındaki 1'i hemşire 2 kişi vatandaşı dışarıda kıstırıp '' sen kim oluyonda artist artist konuşuyon '' diyerek üstüne geldiler. 24 saattir nöbet tuttuğundan yakınan hemşire ile vatandaş yaklaşık 4-5 dakika laf dalaşı yaptı. 

KORONAVİRÜSÜ BAHANE ETTİ
Terbiyesiz hemşire hem suçunu kabul etmeyip hemde hala konuyu uzatırken ''Biz sağlık çalışanlarının Pandemi sürecinde neler çektiğini biliyormusunuz diyerek üste çıkmaya çalıştı. Kendisinin koronavirüs salgınına karşı fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarıyla bir gördü galiba! Ağız ve Diş hastanesiyle Pandeminin ne alakası var?

İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMAYINCA İFTİRA ATTI
Aynı hemşire, vatandaşın sizi şikayet edeceğim demesi üzerine konuyu çarpıştırıp '' Sen doktora niye hakaret ediyorsun dedi''.  Oysaki vatandaş görevli memura ''Kusura bakmayın keyfinizi böldük'' demişti. Çünkü zaten memuru çağıran doktor!


T.B isimli kadın hasta ise; '' Geçmeyen diş ağrılarım nedeniyle Karaman Ağız Ve Diş Sağlığı Hastanesine geçtiğimiz aylarda birçok kez gece vakitlerinde gittim. Acil servisine ne zaman gitsem dışarıda sigara içen, kahkaha atarak muhabbet eden memurlarla karşılaşıyorum. Benim geldiğimi görmelerine rağmen içeride bekletiliyorum. Ben bu sorunu herzaman yaşıyorum. Doktora sesleniyorum doktorda dışarıya çıkıp memurları çağırıyor. Zaten dişim ağrımasa ben gece oraya çıkıp gelmem. Hastanın diş ağrısımı önemli memurun sigara keyfimi. Lütfen artık o hastanenin çalışma sistemi gözden geçirilsin. Bu kadar rahat bırakılıyorki demekki hal ve tavırları çok rahat.''

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gürhan aygen
    7 ay önce
    Bizde me zaman gelsek hep koronoyu mana ediyorlar doğru düzgün bakmıyorlar bügün