Reklam

Darbeciler ekmeğinden etti, çorap satarak çocuklarına baktı

15 yıllık TSK personeli olan Fahri Demirel, 28 Şubat darbesi sonrası görevinden ihraç edildi. Astsubay iken muhafazakar olduğu gerekçesiyle ihraç edilen Demirel, 2010 yılına kadar işportacılık yaparak geçimini sağladı.

Darbeciler ekmeğinden etti, çorap satarak çocuklarına baktı
03 Şubat 2020 - 14:02

Denizli'de yaşayan 54 yaşındaki Fahri Demirel, Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) jandarma astsubay olarak görev yapıyordu. Demirel, 28 Şubat Post Modern Darbe sonucu Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile ihraç edildi. Demirel, ihraç edilmeden 8 ay önce Van'dan Denizli'ye tayin edildi. Denizli'de göreve başladığı sıralarda baskıların ülkenin batısında daha da arttığını belirten Fahri Demirel, TSK bünyesinde görevli personellerin aileleri ile sık sık aile toplantıları yapıldığını söyledi. Demirel, muhafazakar olan kesimin yapılan aile toplantıları ile belirlendiğini, o toplantılarda ailelere hakaretler edildiğini ifade etti.

Fahri Demirel, ”Buraya geliş sebebim, askeriyedeydim, 1998'de yaş kararları ile ordudan ihraç edildik. Neden ihraç edildik, irtica kılıfıyla, hanımlarımızın başörtüsü veya kendimizin dindar oluşu sebebiyle ordudan sorgusuz sualsiz ihraç edildik. Tabi o zamanlar YAŞ kararı yargıya kapalıydı. Yani o zamanki Çevik Bir ve avenesi döneminde alınan kararlar yaş kararları kesinlikle yargıya kapalıydı. Bir itiraz hakkımız yoktu, verilen karar kesindi. Kılıf uydurdular laiklik adı altında ve irtica diyerek. Maalesef o zamanlar yüzlerce, binlerce silahlı kuvvetler mensubu başta olmak üzere eğitim camiasından memur arkadaşlar veya öğrenciler aslında kızlarımız çok mağdur oldu o dönemde. Kızlarımız hakikatten de başörtülerinden dolayı okullarına alınmadı. Hatta şunu biliyorum ki tıp fakültesi öğrencisi son 6 günde atılıyor. Ne kadar acı” dedi.

      

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum