Reklam

Bir Can Daha Gitti ! Çocuklarım aç diyerek kendini yakan baba öldü

Hatay Valiliği önüne gelen bir kişi "Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?" diyerek kendini yaktı.

Bir Can Daha Gitti ! Çocuklarım aç diyerek kendini yakan baba öldü
07 Şubat 2020 - 20:03 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 - 20:06
 

FOTOĞRAF & KAYNAK: SÖZCÜ
Hatay Valiliği önüne gelen bir kişi "Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?" diyerek kendini yaktı. Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen Adem Yarıcı'ya yangın tüpleriyle polisler müdahale etti. İki çocuk babası Yarıcı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen Adem Yarıcı sabah saatlerinde Hatay Valiliği önüne geldi. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği belirtilen Yarıcı burada “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diye bağırdı.

BİR ANDA ÇAKMAĞI ÇAKTI

Üzerine benzin döken Adem Yarıcı’nın kendini ateşe vereceğini söylemesi üzerine olay yerine gelen Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü geldi.

Yetkililer, Yarıcı ile konuşup ikna etmeye çalıştı. İkna çabaları sürerken Adem Yarıcı cebinden çıkardığı çakmakla kendini ateşe verdi.

POLİSLER MÜDAHALE ETTİ
 
Alevler içinde kalan Adem Yarıcı’ya, valilikte görevli polisler, yangın tüpleriyle hemen müdahale etti ve uzun uğraşlarının ardından alevleri söndürdü. Güvenlik güçleri su vererek  A.Y.’nin yüzünü yıkadı. Bir süre sonra kendine gelen baba, çocuklarının aç olduğunu ve yaşadığı işsizlikten bunaldığını belirtti.

HASTANEYE KALDIRILDI AMA…
Sağlık ekipleri, vatandaşın tedavisini yaparken, üzerine yapışan elbiseleri de keserek çıkardı. Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Adem Yarıcı, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Hatay Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30'da kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek, kendini yakma girişiminde bulunan Adem Yarıcı'ya, Valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesine ambulansla sevki sağlanmıştır.

* Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkiinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza Allahtan rahmet acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Muhtarlar suçsuz
  1 ay önce
  Devleti yöneten sadece ve sadece suriye odaklanmış. Bitirdi ülkeyi. Secimden seçime millet aklına gelir.muhtar vali mı ülkeyi yönetiyor sanki . ne yapsınlar. Ne bizim ne çocuklarımızın geleceği kalmadı.
 • Emre
  1 ay önce
  Devletin artık kendini bitirmeye çalışıyor hep kendilerine değil azda milletine baksın
 • Emre
  1 ay önce
  Devletin artık kendini bitirmeye çalışıyor hep kendilerine değil azda milletine baksın
 • Hasan karaca
  2 ay önce
  Devlet herkese yeter insanın kendi yakmasına gerekyok devlet geride kalan ailesine yardım etsin
 • Abdullah akbulut
  2 ay önce
  Devletimiz suriyelilere bakicana bu baba gibi issiz olanlara yardim etsin kendi acini gormez elin acani doyuruyor