Belediye photoshop ile vatandaşı kandırdı

Karaman'da dün Karaman Belediyesi tarafından basın organlarına servis edilen ve belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan fotoşoplu fotograflar akıllarda soru işareti bıraktı. Yapılmayan işi yapılmış gibi gösteren ve bu kadar basit bir konuda neden kamuoyu kandırıldı sorusu hafızalara kazındı. 

Belediye photoshop ile vatandaşı kandırdı
01 Nisan 2021 - 15:04
Karaman Belediyesi dün kentteki bütün basın yayın kuruluşlarına 'ŞEHRİN DÖRT BİR YANI: YUNUS EMRE' konulu haber bültenini ve görsellerini servis etti. Basın kuruluşlarına gönderilen ve belediyenin resmi internet sitesindede yayınlanan bültende Karaman Belediyesi 2021 yılının, Yunus Emre ve Türkçe Yılı olarak belirlenmesiyle birlikte şehrin farklı bölgelerinde çalışmalar gerçekleştirdi ifadelerine yer verildi.

YAPILMAYAN İŞİ FOTOŞOPLANIP KAMUOYUNA SERVİS EDİLMİŞ

Karaman Belediyesi tarafından gönderilen fotograflar haber merkezimizin dikkatine takıldı. Larende alt geçidine yapıldığı iddia edilen Yunus Emre temalı görsellerin aslında yerinde olmadığı ve oraya hiç bir zaman takılmadığı ortaya çıktı. Bu kadar basit bir konuda belediyenin fotoşop yaparak kamuoyunu neden kandırdığı ise merak konusu oldu. Öte yandan yapılmayan işleri fotoşop marifeti ile yapıldı olarak göstererek kimlerin ne kadar kazandığı merak konusu oldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları