Reklam
Mehmet Kartal

Mehmet Kartal

Mehmet Kartal

KARAMAN BELEDİYESİ ''TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEDİ'' ATA SÖZÜNÜN BİRKEZ DAHA GERÇEKLİK KAZANMASINA YOL AÇTI

28 Ağustos 2020 - 15:17

Karaman Belediyesi modernleşme ve marka şehir çalışmaları kapsamında yıllardır atıl durumda bulunan Mansurdede Mahallesi Atatürk Bulvarı Eski Demokrat Parti binasının yıkım çalışmalarına başladı.

Bu kapsamda yıkım işleminde fotoğraflarda görüldüğü gibi gerekli güvenlik önlemlerin alınmadığı, üstelik 18 yaşından küçük çocuğunda çalıştırıldığı gözlemlenmekte.

-YETERLİ ÇEVRE GÜVENLİĞİ YOK - SADECE BİNANIN HEMEN ÇEVRESİNDE ŞERİT ÇEKİLMESİ YETERLİ GÖRÜLMÜŞ! (GÜVENLİK ŞERİDİ 3 KATLI BİR BİNADA KAÇ METRE MESAFEDEN BAŞLAMALIDIR Kİ YAYALARIN GÜVENLİĞİ SAĞLANABİLSİN)

-FOTOĞRAFTA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ YAYALAR KALDIRIMI KULLANMAKTADIR VE HEMEN ÜST KATINDA SÖKÜM İŞLEMİ YAPILMAKTADIR. (PENCERE VATANDAŞLARIN ÜZERİNE DÜŞEBİLİR)

-YIKIM VE SÖKÜM İŞLEMLERİNDE ÇALIŞANLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN BALKONDA BEL YÜKSEKLİĞİNDE KORKULUK BULUNMASI GEREKMEKTEDİR, YOK!

- İŞ GÜVENLİĞİ GEREĞİ İŞÇİLER UYULMASI GEREKEN KILIK KIYAFETE SAHİP DEĞİLLERDİR. BUNUN EN BASİT ÖRNEĞİ BARET VE KEMER YOK!

- FOTOĞRAFTA GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE ÇOCUĞUN 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLDUĞU APAÇIK ANLAŞILIYOR! (ÇOCUĞUN YARDIMCI ELEMAN OLARAK KULLANILMASI SUÇTUR)

MERAK EDİYORUZ! KARAMAN BELEDİYESİ BU GÖRÜNTÜLERE NASIL İZİN VERDİ?

HERKESE AKIL VEREN BELEDİYENİN KENDİ İŞİNDEKİ BU YETERSİZLİĞİ TOPLUMA NASIL ÖRNEK OLABİLİR?

KARAMAN BELEDİYESİ ''TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEDİ'' ATA SÖZÜNÜNÜN BİRKEZ DAHA GERÇEKLİK KAZANMASINA YOL AÇTI. TOPLUM OLARAK İŞ GÜVENLİĞİ KURALLARINA NE ZAMAN UYMAYI HEM HALK HEM DE DEVLET OLARAK ÖĞRENECEĞİZ.  

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum