Reklam

Kedi Kumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pek çok kedi sahibi şehirlerde yaşadıklarından kedi tuvaletleri evin içerisinde bulunmaktadır.

Kedi Kumu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
26 Nisan 2021 - 12:06
Kedi kumu seçimi özellikle kedinizin tuvalet alışkanlığını doğru bir şekilde edinmesi ve koku yapmaması bakımından çok önemlidir. Kaliteli, kokuyu ve sıvıyı hapseden doğal kedi kumu markaları ile kediniz için güvenilir bir ortam oluşturabilirsiniz.
Kedi Kumu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Kedi kumu pek çok kedi severin çok dikkat etmediği bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle fazla kokmayan, topaklaşan, sızdırmayan ve çabuk kirlenmeyen kumlar kedi sahiplerini uzun vadede rahatlatmaktadır. Bu nedenle kedi kumu satın alırken beklentilerinizi karşılayacak doğru kuma ulaşmanız çok önemlidir.
Peki, doğru kedi kumu nasıl tespit edilir?
  1. Kokuyu Hapsetmeli
Pek çok kedi sahibi şehirlerde yaşadıklarından kedi tuvaletleri evin içerisinde bulunmaktadır. Böyle olunca kokuyu hapsederek dışarı salmayan kristal kedi kumu ürünleri hayat kurtarıcı bir üründür. En sık kullanılan silikon kristal, özel doğal kum ve çam pellet çeşitlerinden üretilerek farklı formlarda tüketicilere sunuluyor.
  1. Topaklanma Önemli Bir Faktör
Kedinizin çiş ve kakasını kedi kumundan düzenli aralıklarla temizleyeceğinizden topaklanan ve sızdırmayan bir kedi kumu tercih etmenizi öneririz. Böylelikle tuvalet temizliği sürenizi ciddi oranda azaltabilir ve kedinizin de kumunu çok dağıtmamasını sağlayabilirsiniz. Üstten temizliği kolay olan, uzun süre dayanan topaklanan kum çeşitleri en çok tercih edilen kum türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.
  1. Bütçenize Uygun Seçimler Yapın
Kum seçiminde önemli olan bir diğer konu da bütçeniz. Bütçe belirleyerek bu aralıkta ürünler sunan kaliteli markaları tercih etmelisiniz. Örneğin, kaliteli topaklanan bir kedi kumu için bentonit kedi kumu markaları belirlemelisiniz. Daha sonra seçtiğiniz markaları fiyat-performans bakımından kıyaslamalısınız.
Burada dikkat edeceğiniz nokta çok ucuz görünen niteliksiz kedi kumlarını satın almamak olacaktır. Bu kumlar ilk bakışta daha ekonomik görünse de daha sık temizlik ve yenileme gerektireceğinden uzun vadede daha pahalıya mal olabilir. Pet İhtiyaç, kedileriniz için uygun fiyatlı, kaliteli ve pratik kullanım imkanı sunan kedi kumlarını güvenli alışveriş seçenekleri ile sizlere sunmaktadır.
  1. Fazla Tozlu Kumlardan Uzak Durun
Piyasada aşırı küçük taneli kumlar satılabilmektedir. Kediniz dışkısını yapmadan önce ve sonrasında kumu kazdığından bu kumlar kedinizde solunum yolu sorunları oluşmasını tetikleyebilmektedir. Bu nedenle çok küçük taneli kedi kumlarını tercih etmemenizi öneririz. Ancak tozlu ve çok küçük olmadığı sürece küçük taneli kedi kumları emiş gücü yüksek olduğundan tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Örneğin eğer doğal bir kedi kumu satın almak istiyorsanız, doğal bir maden olan diatomitten üretilen diatomit kedi kumu ürünlerini tercih edebilirsiniz.
  1. Doğal Kedi Kumlarını Tercih Edin
Kedinizin patisinde ve derisinde oluşabilecek tahrişlerin önüne geçmek için doğal maddelerden imal edilen kedi kumlarını seçin. Bu kumlar kedinizin kimyasala maruz kalmamasını sağlayacaktır. Bu nedenle kedinizin genel sağlığını koruması bakımından diatomit, bentonit gibi doğal kedi kumlarını tercih etmenizi öneririz.
  1. Tuvalet Türüne Karar Verin
Kedi kumu türü seçimi kadar aynı zamanda kedi tuvaleti seçimi de son derecede önemlidir. Örneğin açık kedi tuvaletleri çok fazla kum dağılmasına yol açtığından genelde çok tercih edilmemektedir. Üzerinde bir kapak bulunan kapalı kedi tuvaleti ürünleri ise kedi sahipleri bakımından en sık tercih edilen tuvalet türüdür. Kedinizi sahiplendiğinizde baştan kedi tuvaleti türünü belirlemeniz ilerleyen aşamalarda tuvalet değişikliği ile kedinizin rutinini bozmamanızı sağlayacaktır. Açık-kapalı kedi tuvaletleri modelleri ile Pet İhtiyaç, kediniz için en uygun ürünlere avantajlı alışveriş ve güvenli ödeme seçenekleriyle ulaşmanızı sağlamaktadır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum