İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımızın Basın Acıklamasi
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımızın Basın Acıklamasi
Erdal Türk Ramazan Şerif ve Filistin mesajı
Erdal Türk Ramazan Şerif ve Filistin mesajı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Operasyonda binlerce kişi yakalandı!
Operasyonda binlerce kişi yakalandı!
Karaman'da bir şahıs tonlarca yükün altında kalarak feci şekilde can verdi
Karaman'da bir şahıs tonlarca yükün altında kalarak feci şekilde can verdi
Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 06:00
 
Sabah Namazının Önemi ve Faziletleri
Sabah namazı huzurdur,sabah namazı berekettir,sabah namazı hayırlı bir günün başlangıcıdır.
GÜNDEM Haberi
Sabah Namazının Önemi ve Faziletleri

Sabah namazı huzurdur,sabah namazı berekettir,sabah namazı hayırlı bir günün başlangıcıdır.Bir Müslüman kişi sabah ezan okur okumaz kalkar namazını kılarsa Allah o gün okulunu darda koymaz kulunun tüm dileklerini yerine getirir.

 

Sabah namazının değerini bilmek için biraz araştırmak namaz hakkında biraz bilgi edinmek yeter.Namazın dinimizin direği olduğunu söyleyen Peygamber Efendimiz’in bu sözüne önem verip islamın şartlarından biri olan namaz için biraz daha zaman ayırmak gerekir.

 

Özellikle sabah namazı diğer tüm vakit namazları içerisinde en kıymetli olan namazdır.Bir Müslüman sabah namazını en yakın bir camiye veya mescide giderek cemaatle kılarsa tüm günahların affedilir.Allah o gün o kuluna mağfiret eder sabah kıldığı namaz günah kişiyi işlemesinden alıkoyar.Günün çok daha bereketli bol helal kazançlı geçmesini sağlar.

 

Sabah namazı dört rekattır iki rekat farz iki rekat sünnet olarak kılınır.Sabah imsak vakti ile giren sabah namazı güneşin doğuşuna kırk dakika kalaya kadar kılınabilir.

 

Sabah namazının faziletine inanarak kalkıp namazını kılan bir Müslüman için daha güzel bir gün olmasa gerek.Gece yatmadan önce sabah namaza kalkmak için niyet eden kişi sabah kalkıp namazını kıldığı anki huzurunu hiç bir şeye değişmez değişemez.

 

Bol rızk dağıtılan sabah namazı vaktinde Allah’tan dileklerinizi isteyin.Sizin için kıymetli olan olmasını istediğiniz her şey için Allah’a dua edin sabah namazının nuru ve bereketi ile dualarınız Allah’ın izniyle yerini bulur.

 

Sabah namazının zorluğu verilen mükafatlarda gizli.Uykunun en tatlı bölümünde uykusunu bölüp sabah namazını kılmaya kalkan biri için paha biçilemez bir nimettir sabah namazı.Sabah namazını kılarak güne tehlike ve zorluklara karşı çok daha güçlü başlarsınız.Günün ilk ibadeti olan sabah namazı yeni günün size bereketli bol kazançlı helal kazançlı bir gün geçirmeniz için sunulmuş bir fırsattır.

 

Sabah namazının ne kadar önemli olduğunu bildiğimiz halde bir çoğumuz evlerimizde rahatlık içerisinde namaz kılmıyoruz ne yazık.Evde sabah namazı kılmak büyük sevap kazandırır.Fakat namazı camide cemaatle birlikte kılmak çok daha büyük sevaptır.

 

Sabah namazının evde kılınması da büyük sevap kazandırmaktadır ancak camide kılınması çok daha büyük bir sevap kazandırmaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sabah, Namazının, Önemi, ve, Faziletleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı