Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 12:20
 
İşte o bombanın ayrıntıları... PKK askerlikten muaf olacaksın demiş!
Bomba yüklü oyuncak ayı ile yakalanan terörist itiraf etti. Terör örgütü YPG’nin, örgüte katılmayı istemeyen Arap gençleri, “askerlikten muafiyet şartı” olarak Türkiye’ye eylem yapmak için gönderdiği ortaya çıktı.Kaynak: PKK askerlikten muaf olacaksın demiş!
ASAYİŞ Haberi
İşte o bombanın ayrıntıları... PKK askerlikten muaf olacaksın demiş!

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturulması için hazırlıklara başlarken, terör örgütü YPG/PKK'nın bölgede yaşayan Suriyeli Arapları "zorunlu askerlik hizmeti" adı altında, zorla silah altına aldığı ortaya çıktı Konya'da oyuncak ayı içerisine gizlenmiş telefon düzenekli bombayla yakalanan örgüt üyesi, YPG tarafından askerlikten muaf tutulacağına ikna edilerek Türkiye'ye eylem için gönderildiğini anlattı.

 

YPG'li üst düzey yöneticilerin örgüt kamplarında Türkiye'ye eylem için göndermeye çalıştığını eylemciler de zanlının itiraflarıyla deşifre oldu.

 

YPG'nin Çavreş tugayının bulunduğu Haseki kentine bağlı Şedadi'de yaşarken, iki ay önce örgüte katılan Halaf Casım Hasan'ın, Ayn- El Arap'take örgüt kampında eğitildiği ortaya çıktı.

 

15 gün süreyle telefon ayarlı bomba eğitimi ile Kalaşnikof ve Biksi makineli tüfek kullanma eğitimi verilen Halaf Casım Hasan'ın, örgüt tarafından bomba ve sahte geçici kimlik belgesi verilerek, Suriyeli kaçakçılar aracılığıyla Türkiye'ye geçirildiği, tespit edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, o, bombanın, ayrıntıları..., PKK, askerlikten, muaf, olacaksın, demiş!, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İşte o bombanın ayrıntıları... PKK askerlikten muaf olacaksın demiş!
Yorumlar
Haber Yazılımı