İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Karaman Belediye Spor'a Destek Çağrısı
Karaman Belediye Spor'a Destek Çağrısı
Karaman'da 2 arkadaş baygın halde bulundu
Karaman'da 2 arkadaş baygın halde bulundu
Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 10:27
 
İlköğretim Haftası Kutlama Programı Gerçekleştirildi
İlköğretim Haftası Kutlama Programı Anafartalar Ortaokulunda yapıldı.
EĞİTİM Haberi
İlköğretim Haftası Kutlama Programı Gerçekleştirildi

Etkinlikler ilk olarak Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kutlama programı için Anafartalar Ortaokuluna geçildi.

 

Programa, Karaman Valisi Sayın Fahri Meral, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

İstiklal Marşı ile başlayan programın açış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, ilimizde 258 okulumuzda ilk ders zillerinin çalmasıyla 3 bin 626 öğretmen ve yaklaşık 48 bin öğrenci ile yeni bir eğitim öğretim yılına başlandığını belirterek “2019-2020 eğitim öğretim yılının; başta öğrencilerimiz olmak üzere, velilerimize, öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Eğitimin en önemli destekçilerinin ebeveynler olduğunu vurgulayan İl Müdürü Abdurrahman Kurt, “En önemli işimiz ve en değerli yatırımımız çocuklarımızın eğitimidir. Bu amaçla her türlü iş birlikleri ve desteğiniz için okulun sizin okulunuz, öğretmenin sizin öğretmeniniz olduğunu tekrar hatırlatmak isterim, sizleri okullarımıza her daim bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Ardından öğrencilere seslenen Kurt, “Sevgili öğrenciler, her neslin kendi tarihini yazdığını unutmayınız. Bugün yaptıklarınız yarın yazılacak olanlardır. Düşünmeyi, merak etmeyi ve üretmeyi; fiziksel alışkanlıklar gibi alışkanlık haline getirmeniz için tüm öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle yanınızdayız. Vatanımızı, milletimizi ve tüm insanlığı daha güzel günlere eriştirecek kişiler, sizlersiniz. Bugünden yarına hayaller kurun; bilginizi, sevginizi, gücünüzü daha güzel günlere ulaşmak için büyütün.” diyerek yeni eğitim-öğretim yılının ilimize ve tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarı temennileriyle konuşmasına son verdi.

 

Açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Karaman Valisi Sayın Fahri Meral, öğretmen öğrenci ve velilere seslendi. Ülkenin ve toplumun gelişmesi bakımından eğitimin önemine değinen Sayın Meral, “Sevgili öğrenciler, sizler ülkemizin yarınlarısınız. Ailesine vatanına milletine hayırlı birer insan olarak yetişmenizi için kendine güvenen, sorumluluklarının bilincinde, insanları seven, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, çalışkan, dürüst ve adaletli bireyler olmanız şarttır. Ülkemizin daha da kalkınması ve güçlenmesi sizlerin sayesinde olacaktır. Çok çalışacağınıza ve bunu başaracağınıza inanıyorum. Yeni eğitim-öğretim yılında sizlere başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

“Eğitim öğretim sürecinin en önemli yapı taşı eğitim yöneticileri ve öğretmenlerdir” diyen Vali Sayın Fahri Meral, “Hepimizin gözbebeği olan sevgili çocuklarımızın, yarınlarımızın güvencesi olan gençlerimizin daha nitelikli bireyler olarak hayata hazırlanmalarında size büyük görev düşmektedir. Sizlere emanet edilen çocuklarımıza olumlu yönde davranış değişiklikleri kazandırmanın yanı sıra onların yeteneklerini, ilgilerini ortaya çıkarmak ve onları mutlu bireyler olarak geleceğe hazırlamak da büyük önem taşımaktadır. Okul ortamında öğrenilen bilgilerin yaşamda karşılaşılan sorunların çözümünde kullanılabilmesine imkân sağlanması son derece önemlidir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlköğretim, Haftası, Kutlama, Programı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı