Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib saldırısına ilişkin açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib’de Türk askerlerine yönelik saldırıya misliyle karşılık verildiğini belirterek, “46 rejim hedefine 122 fırtına obüsü, 100 havan mühimmatı ile atış yapıldı. 30-35 civarında karşı taraftan Suriyeli bu ekibin içerisinde etkisiz hale getirilmiş vaziyette” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İdlib saldırısına ilişkin açıklama yaptı
03 Şubat 2020 - 14:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Toplantının başında İdlib'de Türk askerlerine yönelik saldırıyı değerlendiren Erdoğan, “Türkiye daha önceki saldırlar gibi bu saldırının cevabını da misliyle vermiş durumda, vermeye de devam ediyor.

Çok farklı bir şekilde orada gerek fırtına obüslerimizle, gerek havadan F-16'larımızla belirlenen noktalara vuruşlar devam ediyor. Ülkemizin milletimiz, İdlipli kardeşlerimizin güvenliğini temin için yürüttüğümüz operasyonlarımızı sürdürmekte kararlıyız. Bu tür alçak saldırılarla Türkiye'nin kararlılığını sınayanlar, büyük hata yaptıklarını anlayacaklardır. Şehitlerimize Rabbimden rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

      

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum