Vali Süleyman Tapsız, İl Müftülüğü tarafından organize edilen iftar yemeğinde ülkelerinde yaşadıkları sıkıntılardan dolayı ilimize yerleşen mültecilerle bir araya geldi.

Polisevinde düzenlenen İftar programı Kuran- ı Kerim tilaveti ve edilen dualarla başladı. “İyilik Sofrası” sloganıyla kurulan ve paylaşmayı esas alan sofrada ülkelerinde yaşadıkları sıkıntılardan dolayı evlerini ve yurtlarını bırakmak zorunda kalan ve ülkemize yerleşen Suriyeli, Afganistanlı, Iraklı, Somalili, Yemenli, Filistinli ve Sudanlı mültecilerle bir araya gelen Vali Tapsız, iftar öncesinde masaları tek tek dolaşarak onlarla yakından ilgilendi.

Ülkelerinden ve yakınlarından uzak bir memlekette hayatlarını sürdürmeye çalışan mültecilerle bir süre sohbet ederek yaşadıkları hayata ve Şehr–i Ramazan’a dair görüşlerini paylaşan Vali Tapsız, Ramazan ayının birlik ve beraberliğin pekişmesi, kardeşlik hukukunun temellerinin sağlam bir zemine inşa edilerek daha güzel ve daha coşkulu bir şekilde yaşanabilmesi için güzel bir fırsat olduğunu dile getirerek, içinde bulunduğumuz rahmet ve mağfiret ayının tüm güzellik ve bereketiyle İslam âlemine ve insanlığa hayırlar ve güzellikler getirmesi dileklerinde bulundu.

Program boyunca Vali Tapsız’a büyük ilgi gösteren mülteciler, iftar yemeğine katılarak kendilerini yalnız bırakmayan ve bugüne kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca yapılan ayni ve nakdi yardımlardan dolayı Vali Tapsız’a teşekkür ettiler.

Programın sonunda mülteciler Vali Tapsız ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.