Şeker, Kâzımkarabekir Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı ile görüştü ve ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı. Recep Şeker daha sonra Kâzımkarabekir Kaymakamlığına atanan Kaymakam Ramazan Polat’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Kâzımkarabekir ilçesi ziyaretinden sonra Karaman ilimize geçen Şeker, Karaman İl Kültür Turizm Müdürü Abdullah Kılıç’ı makamında ziyaret etti ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü bünyesinde bulunan Kütüphaneyi gezerek incelemede bulundu.

Karaman’da Kültür Memur-Sen Başkanı Mecit Erdoğan ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen’in konuşmacı olarak katıldığı “Memur-Sen’e Davet Tercihimiz Evet” programına da katılan Recep Şeker, daha sonra Karaman Milletvekili, Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep Konuk, Karaman AK Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer, Karaman Merkez ilçe Başkanı Ahmet AKÇA ve Parti yönetim kurulu ile birlikte Ermenekliler Derneği’ni, Kâzımkarabekirliler Derneği’ni ve Kızıllarağini Derneğini ziyaret ederek Anayasa değişikliği paketini anlattı, ‘EVET’ için destek istediler.

AK Parti Kadın Kollarının düzenlemiş olduğu 8 Mart Dünya Kadınlar günü programına da katılan heyet daha sonra Akçaşehir kasabasını ziyaret ederek burada vatandaşlar ile buluştu ve çeşitli temaslarda bulundu.

Dr. Recep ŞEKER, Karaman’da; Karaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Türkmen Hacıhaliloğlu Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah KILIÇ ve teknik ekip ile birlikte Güldere Örnek Köy Projesi ve Karadağ Projesi ile ilgili kapsamlı bir çalışma yaptı.

ŞEKER, ziyaretler sonrası yaptığı açıklamada; “TBMM yasama çalışmalarına hafta sonu verilen ara nedeniyle ilimize gelerek vatandaşlarımız ile buluştuk, ilimizin kalkınması ve vatandaşlarımıza hizmetlerin en iyi şekilde götürülmesi ve sorunların çözülmesi adına görüş alışverişinde bulunduk, ziyaretlerimiz ve görüşmelerimiz çok verimli geçti, Karaman için ülkemiz için çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor, ayrıca vatandaşlarımıza referandumda neden “EVET” demeleri gerektiğini anlattık. Gördük ki vatandaşlarımız neden “EVET” demeleri gerektiğini ülkemizin ve milletimizin geleceği için EVET’in önemini çok iyi biliyor, yine vatandaşlarımızın teveccühü bizlere