Türk halkının 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimine karşı gösterdiği kahramanlıkla dünya tarihine adını yazdırdığı “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri cerçevesinde bugün Aktekke Camiinde şehitlerimiz için Hatm-i şerif okutuldu.. Saat 12 de başlayan hatmi şerif programına Karaman Milletvekili Recep Konuk Ak parti il başkanı Nazmı Ünlü Karaman Belediye Başkanı Ertugrul Çalışkan ve cok sayıda vatandaş katıldı.Şehitlerimiz için okutulan Hatm-i Şerif ve Hatim Dualarını  İl müftümüz Muhammet Lutfi Ketenci yaptı. “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri cerçevesinde bugün saat 19:00 da Polis evinde Şehitlerimizin Yakınları, Gazilerimiz ve Aileleri Onurlarına Yemek Verilecek.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri yarın ve ertesi günüde şu şekilde devam edecek..
15 Temmuz 2017 Cumartesi
-    Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Buluşma   -   Saat: 20:00
-    Saygı Duruşu, İstiklal Marşı, Şiirlerin Okunması              -   Saat: 22:00
-    Milli Birlik Yürüyüşü                                                         -   Saat: 22:30
16 Temmuz 2017 Pazar
        İlimizdeki tüm camilerde Saat 00:13’de sela okunacak, cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık kalacaktır. Selanın okunması ile birlikte Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Demokrasi Nöbeti başlayacaktır.