Alınan bilgilere göre, Karaman da Avgan beli mevkisinde yaklaşık 15 araç yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden yolda mahsur kaldılar.

Tüm çabalarına rağmen araçlarını kardan çıkaramayan araç sahipleri telefonlarınında çekmemesi büyük şanssızlık oldu. Vatandaşlar Karaman karla mücadele ekiplerine ulaşmak için canla başla uğraştılar çareyi 112 ekiplerini aramakla buldular.

Mahsur kalan vatandaşlardan birisi ile yapılan telefon görüşmesinde, Yoğun tipiden dolayı hareket edemediklerini ve donma tehlikesi yaşadıklarını kaydetti. Ekiplerden yardım isteyen vatandaşlar yalaşık 2,5 saattir mahsur kaldıklarını belirterek yetkililerden bir an önce kendilerini kurtarmalarını istedi, o anları mahsur kalan vatandaşlardan birisi cep telefonu ile kaydetti.

 

Bölgeye sağlık ekiplerinden belli bir süre sonra AFAD ve Karla mücadele ekipleri sevk edildi. Bunun üzerine Karla mücadele ekipleri bölgede çalışmalarına başladıktan sonra yaklaşık 2,5 saat sonra yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden yolda mahsur kalan vatandaşlar tek tek kurtarılmaya başladı.