KMÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Halil Koçak'ın başarı dilekleriyle başlayan oy kullanma işlemine 15 fakülte temsilcisinin 12’si katıldı. Seçimlerde tek aday olan ve 12 oyun tamamını alan KMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Mehmet Alperen Bedavalı, Öğrenci Konsey Başkanı seçildi.

 

Seçimlerde Başkanın yanı sıra Öğrenci Konseyinin Genel Sekreter, Sayman, Sağlık Kültür ve Spor Sorumlusu ile Eğitim Sorumlusundan oluşan Yönetim Kurulu, ayrıca Denetleme ve Divan Kurulları da seçildi.

 

Yeni Başkan Seçim Sürecini Değerlendirdi

 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin Öğrenci Konseyi Başkanı seçilen Mehmet Alperen Bedavalı, "Demokratik bir ortamda yapılan seçim sonucunda oy kullanma işlemine katılan 12 üyenin tamamının oyunu alarak başkan seçildim. Beni bu göreve layık gören tüm öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

 

Yeni Başkan Bedavalı, ülkemizin en önemli sorununun terör olduğunu söyleyerek üniversitede mili ve manevi değerler ile ulusal çıkarların gözetilmesi adına üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalışacaklarını belirtti. Bedavalı, ayrıca yaz okulu uygulamasının başlatılması, şenlik benzeri organizasyonlar, banka ATM'lerinin artırılması gibi öğrenci arkadaşlarından gelen talepler konusunda da hassasiyet göstereceklerini ve üniversite yönetimiyle istişare halinde olacaklarını ifade etti.