Cennet Kaynar (Özel Haber)

GÖKÇE ÇAMLIĞI:Karaman-Mut yolu üzerinde 20.km'de kurulmuş gür çam ağaçlarıyla kaplı temiz lokantası ile ailelerin oturabileceği ve her türlü yeme-içme ihtiyacının karşılanabileceği bir mesire yeridir.

GÜRLÜK MESİRE YERİ:
Karaman'a uzaklığı 50 Km. mesafede bulunan, Taşkale kasabasının doğusunda yer alan, soğuk suyu ve canlı alabalık tesisleri bulunan önemli bir piknik yeridir. Her türlü ihtiyaç maddeleri Taşkale'de ve mesire yerinde karşılanabilmektedir.

YOLLARBAŞI TARİHİ HÜYÜGÜ:
Karaman'a 17 Km. uzaklıkta Yollarbaşı kasabasmdadır. Ağaçlandırılmış ve çevre düzenlemesi yapılmıştır. Etli ekmek ve pide fırını, büfesi, havuzu, Yunus Emre çay bahçesi ile ailece piknik yapılabilecek güzel bir mesire alanıdır.

AKKÖPRÜ:
Karaman-Yeşildere kasabası yolu üzerinde Karaman'a 29 Km. uzaklıkta tarihi Akköprü çevresinde, İbrala Çayı vadisinde bahçeler arasında yer almaktadır. Çevre düzenleme çalışmaları devam etmektedir.

AKDEM ALABALIK TESİSLERİ:
Karaman merkez ilçeye bağlı Gökçe köyü yakınındadır. Karaman'a uzaklığı 19 Km.dir. Toplam 7500 m alana kurulmuştur. 2x10 m. ebadında 30 üretim havuzu vardır. Tesis aynı anda 200 kişiye hizmet verecek kapasitededir. Yazlık ve kışlık bölümleri mevcuttur.

GÖDET BARAJI MESİRE YERİ:
Karaman'a 20 Km. uzaklıkta bulunan barajın çevresi dinler me ve mesire alanıdır. Ağaçlandırma ve balık üretme çalışmaları devam etmektedir.

AYRANCI BARAJI MESİRE YERİ:
Karaman'a 45 Km. uzaklıkta Ayrancı ilçesindedir. Baraj çevresi ağaçlandırılmış, balık üretme çalışmaları devanı etmektedir. Ayrıca; mesire yeri olarak da kullanılmaktadır.

ZEYVE PAZARI:
Ermenek-Gülnar karayolu üzerinde Ermenek'e 26 Km. uzaklıktadır. Otantik su değirmenleri, su ile çalışan hizan, tarihi çınar ağaçları, şelalesi ve soğuk suları ile çok güzel bir mesire yeridir. Çevre köylüler tarafından getirilen sebze ve meyveler burada satılmakta, et ve diğer her türlü ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. Zeyve kebabı ve odunda pişmiş çayı çok meşhurdur. Pazar günleri ayrıca pazar kurulmaktadır. Görülmeye değer bir mesire yeridir.

TEKECATI:
Ermenek-Bucakkışla yolu üzerinde bulunan Tekeçatı vadisi önemli bir piknik alanıdır. Çevresinde bulanan Aykadm, Kamış Boğazı ve Yellibel'de avlanma imkanları vardır. Kayapınarı'nın soğuk suyu, Gökgedik'in yörük yoğurdu ve ayranı meşhurdur.

NADİRE DEĞİRMENİ:
Ermenek ilçe merkezine, 25 Km. uzaklıkta, Ardıçkaya köyünde Ermenek çayı üzerinde Ambar Boğazı'nı izleyen orman yolu ile ulaşılan Nadire Değirmeni mesire yeri çam ağaçlarıyla kaplı, çağlayanların aktığı, soğuk ve tatlı suları ile güzel bir yerdir.

ŞEHİT PİLOT HASAN BAYSAL MESİRE YERİ:
Mut-Ermenek yolu üzerinde Ermenk'e 16 Km. uzaklıkta içerisinde spor alanları, çocuk bahçesi, ocak, masa-bank, wc. ve benzeri tesisleri bulunan Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı orman içi dinlenme tesisidir.

ELEKTRİK SANTRAL PARKI:
Ermenek ilçe merkezinde Değirmenlik mahallesindedir. Şu anda çalışmayan elektirik santralinin çevre düzenlemesi yapılarak mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Çınar, ceviz ve kavak ağaçlarıyla kaplı parkın ortasında şelaleler halinde dere akmaktadır.