Otobüsler revize edilen yeni güzergâhlarda yolcu taşımaya başlamışlardı.

 Peki !!!!

 Bu otobüsler şehrimizde yol çalışmaları olduğu zaman otobüs şoförünün kendi belirlediği güzergahlardan geçerek duraklarda bekleyen yolcuları mağdur ettikleri gibi Karaman Belediyesi bu konu hakkında halka bilgi vermiyor. Çalışma olan yollarda bu otobüsler hangi güzergâhlardan saat kaçta geçiyor ? 

 -Okulların yaz tatilinde olmasından dolayı yaz ayı boyunca birçok bölgeye bu otobüsler neden girmedi ? O güzergâhlarda yaşayan ve toplu taşıma aracı olarak belediye otobüslerini kullanan vatandaşlar neden düşünülmedi?

-Belediye otobüs şoförlerinin otobüsün içinde yolcu varken yakıt almaya giderek öğrencilerin okullarına diğer yolcuların işlerine geç kalmasına sebep olmaları yolcuları mağdur etmesi ne kadar doğru ?

-Milli eğitim bakanlığının bu sene uyguladığı okula uyum seminerleri başlayalı bir hafta olmasına rağmen bu otobüsler hala öğrencilerin inip bindiği duraklara neden girmiyor ?

-Karamanın birçok lisenin ve yüzlerce öğrencinin bulunduğu gevheri hatun mahallesi 1101. sokağa giren otobüsler neden saat başı ve tek yönde çıkıyor?

''Toplu taşıma konusunda vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak".  Diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkanı bu konuda göreve davet ediyoruz ve umut ediyoruz ki bu sorunlar en kısa sürede çözülerek başkanımızın dediği gibi vatandaşlarımız rahat bir nefes alır.