Edinilen bilgiye göre, ilimiz Karaman’da ikamet eden ve Huzurevi  yaşlı bakım merkezinde görev yapan  Y.S. isimli şahıs internette ki bi alışveriş sitesinden ismini sadece Y. Olarak bildiren şahısdan 1,450 TL karşılığında sipariş verdi.

Laptopun parasını bankadan EFT ile göndereceği beyan edildi, buna dair mağdur Y.S. laptopun kendisine ulaşmadığı için polise şikayette bulundu.

Y.S. nin beyanına göre İBAN numarasını kullanan şahısın kimlik bilgileri tespit için Karaman Akbank Şubesine yazı yazıldı.

Olay ile ilgili tahkikat başlatıldı.

 

Diğer bir olayda ise ;

A.S. isimli mağdur arızalı aracına internet sitesinden H.T. isimli şahısdan satılık motor buldu, Pazarlık için A.S. isimli mağdur vatandaş  ile Afyonda buluştular.

Motoru 13 bin tl karşılığında anlaştılar ve şahısa elden 3,000 TL kaparo verdi, Şahıs daha sonra motoru Karaman’a getireceğini ve geriye kalan parayıda teslimattan sonra alacaklarını beyan etti.

Şahıs 3,000TL daha banka üzerinden kaparo para istedi ve buna rağmen A.S. isimli mağdur bu parayıda gönderdi daha sonra şahısın telefonlarının açık olduğu halde kendisini sürekli atlattığı şekilde şikayette bulundu.

Şahısın adresde bulunamadığı için ifadesi alınamadı.

Olay ile ilgili tahkikat başlatıldı.