Karaman Belediye Otobüsleri ilimiz için önemli bir yere sahip. Giderek artan sefer saatleri ve hat sayıları ile ilimizin en ücra köşesinde ikamet eden vatandaşımıza kadar hizmet götürüyor.

Belediye Otobüsleri hem yaşlı vatandaşlarımız için, hem de bedensel engelli vatandaşlarımız için oldukça rahat bir ulaşım aracı. Fakat Görme Engelli vatandaşlarımız maalesef bu rahatlıktan faydalanamıyorlar.

Belediye Otobüslerinde sesli anons sistemi bulunmaması görme engelli vatandaşlarımıza zorluk yaşatıyor.

SOSYAL MEDYADA İMZA KAMPANYASI

İlimizde üniversite eğitimine başlayacak olan görme engelli vatandaşımız Ahmet ÇABITÇI bu konuya dikkat çekmek için sosyal medya üzerinden bir imza kampanyası başlattı. İmza kampanyasına şuana kadar 258 kişi destek verdi.

Kampanyayı başlatan Ahmet ÇAPITÇI :''Karaman ilinde yaşayan görme engelliler olarak Belediye Otobüslerinde sesli anons sistemi olmadığı için tek başımıza kullanamıyoruz. Belediye Otobüslerine Sesli anons sistemi gelirse bizlerde rahatlıkla ulaşımımızı sağlarız. Sizlerinde destekleriyle bu sistemi getirtmek istiyoruz.

Okula gitmek için illaki belediye otobüslerini kullanacağız, bu sistem olmadığı için nerede olduğumuzu otobüsdekilere sormamız gerekiyor, eğer sesli anons gelirse kimseye sormamıza gerek kalmayacak.

Sizlerden desteklerinizi bekliyoruz !'' diyerek vatandaşlardan kampanyaya katılarak onlara destek olmasını istedi.

Sizde görme engelli vatandaşlarımızın bu haklı isteklerine destek olmak için kampanyaya katılıp bir imza verebilirsiniz.