Estetik ameliyat gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu aşamada fiziksel kusurlarını değiştirmek adına bazı seçenekleri değerlendirerek; bu türdeki seçenekleri ele alarak; bu alanda farklı farklı doktor ve hastane isimleri ile karşı karşıya kalacaklardır. Bu anlamda da bazı bilgi toplama işlemini de gerçekleştireceklerdir. Bu aşamada da gerekli sonuçlara kolaylıkla ulaşabilme işlemini de hayata geçirerek; bu aşamada kendilerini gösterebileceklerdir. Bu noktada da olumlu sonuçlarının etkisini vücutlarına da lanse edebileceklerdir.

Estetik ameliyat olmak isteyen kişiler; bu anlamda doktor tercihlerini sağlama anlamında da bazı çalışmalarda bulunacaklardır. Estetik doktoru anlamında tercihler yaparak; alanında uzman olan kişileri tercih etmek konusunda da çaba sarf edeceklerdir. Bu anlamda da yakın çevresinde yer alan kişilerin de tavsiyelerini dikkate alacaklar; bu tür fikirleri düşünerek bu şekilde hareket etmeye de gayret göstereceklerdir. Plastik cerrahi doktorları anlamında varlık gösteren kişiler; bu anlamda yeterli sonuçlara da ulaşmayı başaracak ve güzel bir görüntüye ulaşarak; cerrahi müdahaleler kapsamında da kusurlarına çözüm bulacaklardır.

Estetik doktorları konusunda alanında uzman olan kişileri tercih eden kişiler; söz konusu uzmanların muayenesinden geçerek; nasıl bir görüntünün ortaya çıkması gerektiğini de belirteceklerdir. Bu süreçten sonra da ameliyat masasında gerekli operasyonlara tabi olacak ve doktor tercihlerini başarılı bir biçimde de gerçekleştirildiğine tanıklık edeceklerdir. Bu seviyede yer alacak olan fiziksel özelliklerine erişme anlamında da doktorların katkısının oldukça fazla olduğunu düşünen kişiler; doktor seçimlerine fazlasıyla önem vererek; istedikleri görünüm çizgisine ulaşma aşamasında da olumlu sonuçlar verecek klinik ve doktor tercihlerini hayata geçireceklerdir. Bu anlamda da sürekli olarak fiziksel özelliklerinden memnun kalacak bir aşamada hayatlarını da sürdürebilecek bir seviyede faaliyetlerini de göstereceklerdir.