1978 yılından beri küçük esnaflık yapan terzi Mustafa Çimen terziliğin  Eskimeyen mesleklerden biri olduğunu söyledi.

39  yıldır şamkapı caddesi üzerindeki kendi dükkânını işleten Mustafa Çimen , terzilik yaparak çok para kazandığını, çocuklarını kendi dükkânı sayesinde okuttuğunu anlattı.

Mustafa çimen; ''Makinelerin sesi terapi gibi geliyor. küçük yaştanberi  bişeyler üretmeyi seviyorum.. Şimdiki gençlerde yeni bişeyler üretme duygusu pek  yok ama az da olsa ilgili olduklarını görüyorum. Gençlerin tek sıkıntısı terzi işleri yoğun olduğunda çalışma şartları ağırlaşıyor. Onun üstesinden gelemeyeceklerini düşünüyorlar. O da cesaret eksikliğinden kaynaklanıyor.’’ dedi. 

Diğer meslekleri zarara uğratan teknolojinin aksine terzilikte internetin, teknolojinin yararı olduğunu düşünen Çimen; ‘’ Gençlerimiz internette gördüğü modelleri dikmemizi istiyor. Ya da sipariş ettirdikleri modellerde sıkıntı çıktığında bize geliyor. Bu açıdan gençlerin terzilere bakış açısı değişmedi. Aksine her gün daha farklı modellerle karşılaşıyoruz.

Yıllarını bu mesleğe adamış olan Mustafa Çimen müşterilerin her istediğini yapabildiğini, her şeyi dikebildiğini iddia etti. ;’’ Pantolon, köylü şalvarı, ferace, abiye, pardösü, kaşe mont gibi her şeyi dikebilirim. Yaptığım işe göre fiyat değişiyor.

Gençlerin bu mesleği öğrenmesini isteyen Çimen; Dükkânım küçük olduğu için yanıma çırak alamıyorum. Ama meraklı gençlerimizin bu mesleği öğrenmesini istiyorum. diyerek sözlerini tamamladı.Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekanGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlarGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlar