Nasıl mı? Yapmanız gereken tek şey Preply.com adresini tıklamak. Sonrasında hangi dili öğrenmek isterseniz derslerinize anında başlayabilirsiniz. Üstelik pek çok kampanya ve fırsat eşliğinde dilediğiniz kadar ders alabilme özgürlüğüne de sahipsiniz.

İstediğiniz zaman profesyonel dil eğitimcilerinden dil öğrenme, kendinizi geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz. İş hayatınızda, öğrenim sürecinizde Almancanın avantajlarından her birini kullanabilirsiniz. En kısa sürede, kolaylıkla Almanca öğrenmeye ne dersiniz?

Preply.com Almanca öğrenmek isteyen tüm öğrencilere kapılarını açıyor. Kendini ispatlamış ve piyasada adını duyurmuş sitelerden biri olan bu sistem, en hızlı yükselen dil siteleri arasında yerini almakta. Her geçen gün büyüyen bu aileye dahil olmak, Almancanızı geliştirmek ve uluslararası sahada yer edinmek isterseniz hiç vakit kaybetmeyin. Dilediğiniz an ulaşabileceğiniz, hızlı ve donanımlı sitesi sayesinde göz açıp kapayıncaya kadar Almanca öğrenebileceksiniz.

Sitede Almanca Öğretmen Seçimi Nasıl Yapılır?

Preply, 12 ayrı dilde eğitim veren kaliteli ve seçici dil adreslerinden bir tanesidir. Bu 12 dilden biri olan Almanca için yaklaşık 2500 öğretmen görev yapmaktadır. Sistem üzerinden üye olmanıza gerek kalmadan öğretmen seçeneklerini görebilir, kendi kriterlerinize bağlı olarak değerlendirme yapabilirsiniz. Özelliklerini ve kendilerini tanıtan öğretmenler arasından kendinize en yakın olanı seçebilirsiniz.

Bu sistemde öğretmen seçimi tamamen öğrencinin kendi inisiyatifine bırakılmıştır. Dilerseniz istediğiniz öğretmeni bulup irtibata geçebilirsiniz. Bunun yanında istediğiniz gibi bir öğretmen bulamazsanız, siz aradığınız öğretmen kriterlerini belirtirsiniz öğretmenleriniz sizi bulur. Her iki durumda da kısa süre içinde Almanca öğretmeni bulabilme şansınız bulunmaktadır.

Sistemde Almanca Ders İşleme Düzeni Nasıldır?

Sitede öğretmeninize karar verdikten sonra yapmanız gereken tek şey oturup ders planı yapmaktır. Hangi günler ders almak istediğiniz, öğretmeninizin boş olduğu zaman dilimleri ve elbette kaç saatlik ders almayı hedeflediğiniz muhakkak konuşulmalıdır. Konuşmak istedikleriniz sona erdikten sonra plana anında başlayabilirsiniz. Gün içinde almanız gereken ders saatini alıp öğretmeninizle devamlı iletişim halinde kalabilirsiniz.

Almanca dersi almak isteyen her öğrenci binlerce öğretmen arasından kendine en yakın bulduğunu seçerek derse başlar. Dersler, dinleme ve konuşma merkezli yürütülür. Esas olan derslerde ilerledikçe iletişim kuracak kadar diyalog becerisi kazanmanızdır. Bu süreç içerisinde muhakkak gramer eğitimi de alınır.

Sitedeki Almanca Öğretmenleri Hakkında Bilgi

Preply en etkili dil eğitimi veren siteler arasında yer almaktadır. Uzun süreli ders almak isteyen öğrencilerin hemen hepsinin memnun kaldığı site, prensipli ve işini doğru yapan öğretmenlerden oluşmaktadır. Belli aşamalardan geçilerek alınan her öğretmen önce site tarafından elemelere tabi tutulmaktadır. Bilgi düzeyleri, iletişim yetenekleri ve öğretme becerileri kontrol edildikten sonra öğretmen olarak kabul edilmektedir. Bu açıdan bakıldığında Almanca eğitimi alacağınız öğretmenlerinizin de profesyonel ve donanımlı olduğundan şüpheniz olmasın. Hem kendini geliştirmiş hem de pedagojik yeteneği olan öğretmenlerden ders almanız mümkün. Seçimleriniz sonunda memnun kalmazsanız dil eğitiminize farklı bir öğretmenle devam edebilirsiniz.

Almanca Dersler Pahalı mı?

Almanca üzerine dil eğitimi almak Türkiye’de en pahalı dil eğitimleri arasında kabul edilmektedir. Kurslar ve özel öğretmenler dudak uçuklatacak fiyatlara çok az saate özel ders vermektedir. Maddi açıdan bu sıkıntıya girmek istemeyen, cebindeki parayla paralel olarak ders almak isteyen herkes internette ders alabilir. Siteden, saati yalnızca 2 dolara ders alabilirsiniz. Memnuniyetinizle beraber derslere devam edebilirsiniz. Memnuniyetsizlik söz konusuysa paranızı 24 saat içinde geri alabilirsiniz.

Çalıştığınız öğretmenden hoşlanmadıysanız ya da ders almaktan vazgeçtiyseniz ödediğiniz tutar gün geçmeden hesabınıza yeniden aktarılır. Bununla beraber alternatif öğretmen önerileri de sunulur.

Preply’de Almanca Öğrenmek Zaman Alır mı?

Sıfırdan Almanca öğrenmek isteyen herkes ilk adımda zorlanır. Bunun yanında öğreticinizin profesyonelliği ve kaliteli eğitim anlayışı süreci rahat atlamanıza yardımcı olacaktır. Bu açıdan siteden Almanca dersi aldığınızda başlangıç noktası ile ilerleme düzeyi arasında herhangi bir fark olmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Kısa süre içerisinde hızla ilerlediğinizi ve dili konuşmaya başladığınızı görebilirsiniz. Nihayetinde öğretmeninizle henüz yolun başında varış noktanızı belirlemiş olacaksınız. Planladığınız kadar hızlı ve kendinizi geliştirerek ilerleyeceğinizden kuşkunuz olmasın. Birkaç ay içinde rahatlıkla öğrenmiş olduğunuzu fark edeceksiniz.

Preply Almanca için Tercih Edilen Bir Site mi?

Almanca dil eğitimi veren en iyi sitelerden biri olan Preply, Türkiye’de özellikle İngilizce ve Almanca alanlarında tercih edilmektedir. Uluslararası sahada kabul gören bu iki dili profesyonelce öğreten öğretmenler sayesinde site, kısa sürede internet sahasında adını duyurmuştur. Her geçen gün artan öğrenci sayısıyla beraber kendini geliştiren bu site en iyi Almanca ders veren öğretmenlere sahiptir. Dolayısıyla hemen her öğretmenin öğrenci sayısı da bir o kadar fazladır.  Tüm dil eğitimlerine bakıldığında 70.000 öğrenciye eğitim veren site tercih edilirliği yüksek adreslerden bir tanesidir.

Bu Sistemde Almanca Dersi Alan Öğrenciler Memnun mu?

Online özel ders alırken siteleri detaylı şekilde araştırmak önemlidir. Araştırdığınız adreslerden her biri için muhakkak kullanıcı yorumlarına göz gezdirmeyi ihmal etmemelisiniz. Öğrenci yorumlarına baktığınızda çoğunluğun memnun olması site hakkında fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Özellikle bu sistem hakkında tüm kullanıcı yorumlarına göz gezdirmeyi ihmal etmemelisiniz. Öğretmenlerinden ücret detaylarına kadar kullanıcıların yorumladığı ve memnuniyetlerini dile getirdikleri gözünüzden kaçmayacaktır. İstediğiniz öğrenciyle diyaloga girip Almanca eğitimi hakkında soru sorabilirsiniz. Bu şekilde içiniz rahat siteye kayıt yaptırabilirsiniz.